Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

Çekmeköy’de Komşuluk Bitmez…

Bu yıl 3. düzenlenen Uluslararası Çekmeköy Kısa Film yarışmasının tanıtımı düzenlenen bir program ile yapıldı.  Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezinde gerçekleşen programda Yarışmanın bu yılki teması ve Jüri üyeleri basına tanıtıldı. Kısa sürede Ulusal ve Uluslar arası arenada bir marka haline gelen ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde olan Çekmeköy Kısa film yarışmasının bu yıl konusu ‘KOMŞULUK’oldu. Çekmeköy […]

Çekmeköy’de Komşuluk Bitmez…
20 Mart 2018 - 1:37 'de eklendi.

Bu yıl 3. düzenlenen Uluslararası Çekmeköy Kısa Film yarışmasının tanıtımı düzenlenen bir program ile yapıldı.  Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezinde gerçekleşen programda Yarışmanın bu yılki teması ve Jüri üyeleri basına tanıtıldı.

Kısa sürede Ulusal ve Uluslar arası arenada bir marka haline gelen ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde olan Çekmeköy Kısa film yarışmasının bu yıl konusu ‘KOMŞULUK’oldu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Bingöl Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, yarışma jürileri Mehriban Zeki, Erol Erdoğan, senarist Birol Güven ve Betül Soysal Bozdoğan, ön seçici kurul üyeleri Adnan Erdoğan ve Bünyamin Yılmaz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Çekmeköylü katıldı.

Tanıtım programında kısa bir konuşma yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şunları söyledi. “Çok şükür Çekmeköy hala komşuluk ilişkilerin devam ettiği bir ilçe. Bizim hala elinde tencereyle cenaze evine koşan, birbirine anahtar bırakan komşularımız var. Bir şehrin sadece ekonomik olarak değil sosyolojik olarak da gelişimini sağlamak bizim görevimiz. Biz de bu bilinçle hareket ediyor; mevcut yapıyı korumaya çalışıyor, kaybolduğunu gördüğümüz noktaları da yeniden diriltmeye çalışıyoruz. “dedi.

Komşuluk ilişkilerinin dinimizde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Poyraz konuşmasına şöyle devam etti. “Hz Muhammed´in ümmetleri olarak Komşusu açken tok yatan bizden değildir Hadisi Şerif´ini hiçbir zaman unutmayan bir milletiz. Sadece birey olarak değil devlet olarak da komşularımıza el uzatıyoruz. Bu yıl bu olgunun sinemacıların gözünden yansımasını almak ve kaybolmaya yüz tutan bazı duyguları gün yüzüne çıkarmayı hedefledik.”

Toplam Ödül: 65.000TL

15 Mart-1 Eylül tarihleri arasında başvuruları alınacak yarışmanın sonunda birinci seçilen filme 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 10 bin TL verilecek. En İyi Komşuluk Özel Ödülü’ne 5 bin TL, jüri özel ödülüne 5 bin TL ve 5 film için 2’şer bin TL mansiyon ödülü verilecek.

Yarışmacılar çektikleri kısa filmleri www.cekmekoykisafilm.com.tr adresinden yarışma kuruluna iletebilecekler.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER