Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

DAHA GÜZEL KADOSAN İÇİN

6 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Mali Genel Kurul, Kadosan’ın dünü bugünü ve yapılacak çalışmalar hakkında  Kadosan Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı sayın Muharrem Yalçın ile Kadosan’ı konuştuk.   Sizler geldikten sonra KADOSAN da neler değişti? Kadosan Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi 22 Ekim 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul seçimlerinden sonra Kadosan’a birçok hizmetler yaptıklarını ifade eden Muharrem Yalçın şöyle devam etti. Kadosan Ortaklarımız ve Esnaflarımız için Özel Ersoy Hastaneleri […]

DAHA GÜZEL KADOSAN İÇİN
18 Mayıs 2018 - 18:18 'de eklendi.

6 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Mali Genel Kurul, Kadosan’ın dünü bugünü ve yapılacak çalışmalar hakkında  Kadosan Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı sayın Muharrem Yalçın ile Kadosan’ı konuştuk.

 

Sizler geldikten sonra KADOSAN da neler değişti?

Kadosan Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi 22 Ekim 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul seçimlerinden sonra Kadosan’a birçok hizmetler yaptıklarını ifade eden Muharrem Yalçın şöyle devam etti. Kadosan Ortaklarımız ve Esnaflarımız için Özel Ersoy Hastaneleri ve Özel Ataşehir Hastanesi ile %30 indirim anlaşması ve 2 adet Akaryakıt istasyonla yaptığımız anlaşmalar ile kaliteli ve uygun hizmet anlaşmaları gerçekleştirdik. Otopark sorunumuz vardı. Kadosan sanayi sitemizin güney cephesin de yer alan vahşi depolama diye tabir ettiğimiz çöp ve hurdalık alanlarını temizlenmesine öncülük yaparak yaklaşık  500 araçlık otopark yeri açıp esnaflarımızın kullanımına sunduk. Burada İstanbul Büyükşehir, Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Kaymakamı, ve Ümraniye İlçe Emniyetine bizlere verdikleri destek ve sundukları katkılarından dolayı ortaklarımız esnaflarımız ve yönetim kurulumuz adına teşekkürler ediyorum dedi.

 

Muharrem Yalçın, Tapuya tescilli site yönetim planımızı bir kitapçık haline getirerek sanayimizde faaliyet gösteren tüm işletmelere dağıtıp bu planda yer alan maddelere uyarak çalışmaları gerektiğini hatırlatıp kendilerine ulaştırdık. Ayrıca D blok ve E blok arasındaki yeşil alanımızı düzenleyerek ağaç dikimi, yeşillendirme çalışmalar yapıp sanayimizin görselini arttırdık,  çevreye duyarlı daha yeşil ve çevreci sanayi oluşturabilmek için her türlü girişimde bulunuyoruz. Yine Ümraniye Belediyemizden  yeşil ve ortak kullanım alanlarımıza, sanayimizi ziyarete gelen ve de esnaflarımızın boş zamanlarında istirahat etmeleri amacıyla oturma  masaları ile banklar  koyduk dedi.

 

Yeni bir KADOSAN nedir?

Yeni bir Kadosan bizim hayalimiz diyen Muharrem Yalçın, Projelerimiz arasın da üyelerimizle birlikte geleceğe yatırım olarak yeni bir Kadosan için çalışmalarımız devam ediyor. Çeşitli yerlerde arsa tahsisi için girişimlerde bulunuyoruz bunların başında Bilim, Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürü sayın Ümit Ünal bey geliyor. Başkanımız Erdal boyacı ve yönetim kurulumuzla birlikte dilekçelerimizi bu ve buna benzer tüm ilgili birimlere de ilettik iletmeye de devam edeceğiz dedi. Yalçın, şu anki mevcut sitemiz tam doluluk oranıyla faaliyetini sürdürmekte boş kiralık dükkan neredeyse bulunmamaktadır, ortaklarımıza, esnaflarımıza, ülkemiz ekonomisine gelecekte katma değer sağlayacağını düşündüğümüz bu projemizin peşindeyiz. Biz sorumlu yöneticilerin girişimcilikleriyle direk bağlantılıdır diyerek, bu hayalimizin gerçeğe dönüşmesi hedeflerimiz arasındadır dedi.

Genel kurulda niçin söz almadınız?

 

Genel kurullarda eski yönetim bizleri çok mağdur etti diyen Kadosan Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi İkinci Başkanı Muharrem Yalçın, geçmiş genel kurullarda bazı ufak tefek kanun maddelerinden seçimler kaybettik.  Kürsüye çıkıp güzel bir konuşma yapacaktım. Konuşma yapmamamın iki sebebi vardı. 1. si Genel Kurulun seyri idi, diğeri ise Eski Başkan Mustafa Yavuzun çok konuşarak insanların bıkmasına ve zamanın ilerlemesine sebep olacak şekilde davranışlar sergilemesi idi. Ayrıca şekeri, tansiyonu ve kalbi olan yaşlı üyelerimizde vardı.

Bu nedenle insanları daha fazla tutmak istemedim diyen yalçın sözlerine şöyle devam etti.

Nisabın (sayının) düşmesi için ve Mali Genel Kurulunun iptal edilmemesi, salon hakimiyetinin sağlanması  üyelerimizin genel kurula katılımını sağlayarak ve yeni bir genel kurula ihtiyaç kalmaması için konuşma yapmadım. Ayrıca Kadosan Kooperatifinin cebine de ortalama 20 ile 25  bin tl arasında bir ek yük getirmemek için üzerimize şahsen düşen fedakarlığı diğer arkadaşlarımla birlikte yaptık dedi.

 

Diğer  kurumlarla  ilişkileriniz ne durumda?

Yalçın, Biz ilkesel olarak Kamu Kurum ve Kuruluşları üst birliğimiz olan Dudullu Organize Sanayi Bölgesi ve diğer kardeş sanayi siteleriyle ve Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Kooperatifimizin menfaati doğrultusunda tüm kamu kurum ve tüzel kişilerle istişarelerde çok kısa bir sürede önemli mesafeler kat ettik, bu durumu  arttırarak devam ettireceğiz dedi.

Geçmiş dönemle ilgili herhangi bir çalışmanız var mı?

 

Yönetim Kurulu İkinci Başkanı sayın Muharrem Yalçın, bu konuyla alakalı Hesap Tetkkik Komisyonu kurulmasını talep ettik. Bu talebimiz üzerine  ortaklarımızdan oluşan 5 kişilik bir Komisyonu 6 Mayıs Pazar günü yaptığımız Genel Kurulda kurduk. Hesap Tetkkik Komisyonu mali acıdan tüm hesaplarımızın geriye dönük yasal süre olan 5 yıl içerisinde bu  komisyon eliyle bağımsız denetim firmalarınca incelettirilip çıkan veya çıkabilecek tüm sıkıntılı durumların belirlenmesini ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda yönetim olarak üzerimize düşeni yaptık.  Bundan sonra bu konuda bütün yetki ve sorumluluk kurulmuş olan Tetkkik komisyonundadır dedi.

 

Kurumsal ve marka çalışmanız var mı?

Biz Kadosan olarak marka değerimizi artırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Başta Kooperatifimizin tanıtımı reklamları bayan müşterilerimizin de  sitemizi gönül rahatlığı ile ziyaret etmelerini hedefliyoruz. Esnaflarımız için yönetim binamızda her türlü eğitim, seminer, tanışma ve kaynaşmaların sıcak bir ortamda geliştirilebileceği bir alan oluşturacağız. Kadosan Kooperatifi 7 yönetici 3 denetçiden oluşmaktadır. Haftalık ve aylık toplantılarını düzenli yapıp gerek gördüğü konularda karar alan, aldığı kararları hayata geçiren ve takipçisi olan bir yönetim anlayışıyla şu an itibari ile yönetilmektedir. Denetçiler de görevlerini layıkıyla yapıyorlar. Denetlenmeyen bir yönetimin kurumsallıktan söz etmesi mümkün değildir dedi.

 

Kooperatif ortakları ve üyelerinize mesajınız nedir?

Kadosan Kooperatif ortaklarımıza şu anda iş başında iyi bir yönetimin olduğunu emanetlerine gözümüz gibi baktığımızın bilinmesini istiyorum. Esnaflarımıza da her türlü sorun ve sıkıntıda bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz. Sanayimiz içerisinde olumsuzlukların üstesinden hep beraber geldik. Tüm sorunların karşısında dilekçe yazmak suretiyle bizleri bilgilendirirlerse, en kısa sürede sorunlarının çözümünü sağlamaya çalışarak kendilerini bilgilendireceğiz. Birlik beraberlik kardeşlik ve bir bütünlük içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Tüm Kooperatif üyelerimizin ve Esnaflarımızın Ramazan Ayını tebrik eder çalışmalarında başaralar kazançlarının bol ve bereketli olmasını dilerim dedi.

 

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER