Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

CENNET TAÇYILDIZ, HAYIR DEMEYİ ÖĞRETMELİYİZ

Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Birim Başkanı Muhtar Cennet Taçyıldız, mahallesinde bulunan okullardan bir kısım öğrencilerle boğaz turu düzenledi. Üsküdar Belediyesinin Valide Sultan Gemisinde Sancaktepe Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Birim Başkanı Muhtarı Cennet Taçyıldız’ın öncülüğünde ve Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay’ında konuşmacı olarak katıldığı organizasyona, Atatürk  Mahallesindeki Fehmi Yılmaz Teknik ve Mesleki […]

CENNET TAÇYILDIZ, HAYIR DEMEYİ ÖĞRETMELİYİZ
28 Kasım 2018 - 23:58 'de eklendi.

Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Birim Başkanı Muhtar Cennet Taçyıldız, mahallesinde bulunan okullardan bir kısım öğrencilerle boğaz turu düzenledi.


Üsküdar Belediyesinin Valide Sultan Gemisinde Sancaktepe Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Birim Başkanı Muhtarı Cennet Taçyıldız’ın öncülüğünde ve Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay’ında konuşmacı olarak katıldığı organizasyona, Atatürk  Mahallesindeki Fehmi Yılmaz Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri ve aileleri birlikte boğaz gezisi yaptı.

“10 Yaşa Düştü”

Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Biriminin faaliyetlerini anlatan Muhtar Cennet Taçyıldız yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

Farkındalık oluşturmak ve bir çocuğu dahi uyuşturucu maddelere karşı korumak aile bilinci oluşturmak üzere bir araya geldiklerini dile getiren Muhtar Cennet Taçyıldız, “Ailelerimizin dahil çocuğuna sevgiyle sahip çıkması onlara eğitim, sanat ve spora yönlendirmesi ve destek olmaları gerekmektedir. Günümüzde alkol ve madde kullanımının 10 yaşa düştüğü görülmektedir” dedi.

“Hayır Demeyi Öğretmeliyiz”

Cennet Taçyıldız, “Merak ya da arkadaş ortamında bir kez dahi kullanılsa bağımlı olunduğu unutulmamalıdır. Çocuklarımıza hayır demeyi öğretmeliyiz. Gözümüzün önünde gençlerimizin adım adım mahvoluşunu, gözü yaşlı annelerimizi, dağılan yuvaları görmekteyiz. Madde kullanımının bir hastalık olduğunu bilerek gençlere sahip çıkmalıyız. Okul müdürlerimiz, Camii hocalarımız, STK Başkanlarımız, Rehber Öğretmenleriz ve gönüllü üyelerimizle mahallemizde bir çocuğumuzu dahi kurban etmemek için çalışmalar yapıyoruz. Devletimizin caydırıcı cezalar getirmesi Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezilerinin çoğaltılması ve kapsamlarının artırılması yaşam merkezlerine dönüştürülmelidir.  Çalışma birimi mahallemizde alınması gereken tedbirler ve ihtiyaçları tespit ederek ilgili makamlara ilettik. Bu gemi gezisi seminer ve çalışmasının bir parçasıdır” dedi.

Taçyıldız, “Atatürk Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Biriminin düzenlediği gezimize destek veren Temiz Toplum Derneği Başkanı Bilal Ay’a teşekkür ederim” dedi.

Üsküdar Valide Sultan Gemisinde düzenlenen gezide Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, madde bağımlılığı konusunda sunumunu yaptıktan sonra öğrencilerin sorularını tek tek cevapladı.  Öğrenciler boğaz turu eşliğinde yapılan seminer sonrası boğazın keyfini çıkardılar. Bazı öğrencilerin boğazı ilk kez görmelerinin heyecanı görülmeye değerdi.

 

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER