Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

TEK MARKA TESCİLLİ PAZAR!

HER BÜTÇEYE HİTAP EDEN TESCİLLİ PAZAR. 1990′lı yılların başında İstanbul Beşiktaş İlçesinin Ulus Mahallesinde küçük bir semt pazarı olarak kurulan Ulus Pazarı, Ulus, Etiler, Beşiktaş ve Nişantaşı gibi semtlerinden gelen İş adamları ve İş kadınları, Sanatçı ve Politikacılar sayesinde kısa zamanda halk arasında (Sosyete Pazarı) adını almıştır. 2002li yılların başlarında Ulus Pazarı Esnafı kurumsallaşarak Ulus […]

TEK MARKA TESCİLLİ PAZAR!
24 Aralık 2018 - 1:53 'de eklendi.

HER BÜTÇEYE HİTAP EDEN TESCİLLİ PAZAR.

1990′lı yılların başında İstanbul Beşiktaş İlçesinin Ulus Mahallesinde küçük bir semt pazarı olarak kurulan Ulus Pazarı, Ulus, Etiler, Beşiktaş ve Nişantaşı gibi semtlerinden gelen İş adamları ve İş kadınları, Sanatçı ve Politikacılar sayesinde kısa zamanda halk arasında (Sosyete Pazarı) adını almıştır.

2002li yılların başlarında Ulus Pazarı Esnafı kurumsallaşarak Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi çatısı altında buluştular. Halen Cuma günleri Edirne, Cumartesi İstanbul Çekmeköy, Pazar günü ise Kocaeli, Kartepe de her kesimden her bütçeye hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul ilçelerinde kurulan yaklaşık 389 tane Semt Pazarı içerisinde ilk üçte yer almayı başaran Çekmeköy Ulus Pazarı ise, 350 esnaf ile İhraç fazlası markalı tekstil ürünlerinde, dekoratif eşyalardan, kozmetik, kırtasiye gibi birçok malzeme satışı yapılmakta. Çekmeköy ve komşu ilçelerde yaşayan kişilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Ulus Pazarı esnafı, ucuz ve kaliteli ürünleri, birbirinden farklı malzemeleri vatandaşların başka yerlerde bulamayacakları fiyatlardan satıyorlar. Ayrıca Edirne Ulus Semt Pazarına gelen turistlerin yoğun ilgisi üzerine iletişim sorununu ortadan kaldırmak adına, (UPEK) Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu’nun katkıları ile Bulgarca ve Yunanca mini el sözlüğü hazırlanıp Pazar Esnafına dağıtıldı.

Başkan Bülent Reisoğlu ile (UPEK) Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifinin dününü bugünü ve Uluslar arası başarısını gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’e anlattı.

“Tek Marka Tescilli Pazar Unvanını Elinde”

Soytürk; Sayın Başkan, Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifinin markalaşma sürecini anlatır mısınız?

30 yıl önce başlayan yürüyüş olduğunu söyleyen Başkan Bülent Reisoğlu, “15 yıl önce gerçekleştirdiğimiz kooperatifleşme kurumsallaşmış ve Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Pazarcılara çizilen sınırları yıkıp, bölgede ve birçok ilde hizmet vermeye başladı.  Ulus Pazarı ismi 90’lı yıllarda Etiler Ulus Mahallesi Pazarında tezgâh açan esnafların bir araya gelerek oluşturdukları Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi, pazarın kalite çıtasını yükselterek isim hakkını da tescillendirerek ilk ve tek marka tescilli Pazar unvanını elimizde tutan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi daha sonra Kocaeli ve Edirne de aynı hizmet anlayışımızı  sürdürmüş ve halkın beğenisini kazanmıştır. Ulus pazarı kooperatifleşme ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında tanınan bir tescilli markaya dönüşerek (UPEK) ismini aldığını” söyledi.

“Cazibe ve Çekim Merkezi”

Soytürk; Sayın Başkan, Vatandaşın (UPEK)i Tercih Sebebi Sizce Neler?

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) ucuzluk, kalite, doğru organizasyon ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde hareket ettiğini söyleyen Başkan Bülent Reisoğlu, Ulus pazarı, hizmet kalitesini alışagelmiş pazarcılık anlayışı dışına çıkarmış faaliyet gösterdiği illerde, ilçelerde adeta ‘’nerede hareket orada bereket’’ atasözünün ispatı olmuş ve halkın büyük beğenisini kazanmış. Belediyelerin katkısı ve desteğiyle de Ulus Pazarı markası ile bulunduğu bölgede cazibe ve çekim merkezi haline gelmiştir” dedi.

Reisoğlu, “Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi, pazarcılık sektöründe Tekstil, Hediyelik Eşya, Ayakkabı, Züccaciye ve benzeri ürünleri ucuz ve kaliteli olarak halkla buluşturan, sektöründe bu işe kendini adamış, bir araya gelerek örgütlenmiş seçkin esnaflardan oluşmuştur” dedi.

“Edirne, Kartepe ve Çekmeköy buluşma noktası”…

Soytürk; Sayın Başkan, (UPEK) kaç yerde Pazar kuruyor?

“Kartepe Ulus Pazarı”

Etiler Ulus Pazarının Ortakö’ye taşınmasından sonra; 2002 yılında kooperatifleşme sürecine girdiğini dile getiren Başkan Bülent Reisoğlu, “kurulan ilk pazarımız Kocaeli Kartepe Ulus Pazarı, kelimenin tam anlamıyla bölgenin bir markası olduk. Büyük emeklerle faaliyetine devam eden Kartepe Ulus Pazarı, Pazar günleri Yerel esnafla birlik ve beraberlik içinde kurulmakta. Kartepe Ulus Pazarı, büyük bir emek, dayanışma, içerisinde faaliyet gösteriyoruz.

“Edirne Ulus Pazarı”

Edirne de Cuma günleri açılan Edirne Ulus Pazarı üç ülkeye birden hizmet veriyor. Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan üçgeninde adeta Uluslararası nitelik kazanmış durumdayız. Yarı açık olan pazar 11 yıldır bölgenin turizmine, ticari ve sosyal hayatına büyük katkılar sağlıyor.

“Çekmeköy Ulus pazarı”

Üçüncü pazar ise Kooperatifin merkezi olduğu Çekmeköy de 2008 yılından bu yana, Çekmeköy Ulus pazarı bölge halkına hizmet veriyor. Pazar, Bölge halkı tarafından büyük bir sevgi ile sahiplenilmiş. Adeta Cumartesi günleri Çekmeköy’lü, Anadolu yakası ve Avrupa yakası bayanlarının vazgeçilmez tutkusu haline gelmiştir. Çekmeköy halkına hizmet veren Çekmeköy Kapalı Ulus Pazarında yapılan ve devam eden fiziki iyileştirme çalışmaları için Belediye Başkanı Sayın Ahmet Poyraz’a Teşekkür ederiz” dedi.

 “Mücadeleleri Ekmek Mücadelesi”

Soytürk; Sayın Başkan, (UPEK) özetlersek?

Kooperatif pazarcılık anlayışına birçok yenilik getirdiğini söyleyen (UPEK) Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “kalite ve çağdaş işletmecilik anlayışını benimsemiş, Kooperatif Mahalle Pazarı Kültürünü yok etmeden pazarları modern bir yapıya kavuşturarak halkın daha çok ihtiyacına cevap verecek konuma geldi. Mücadeleleri ekmek mücadelesi. Dünya ve siyaset görüşünden Türkiye’nin her yöresinden üyelerimiz var. Rize, Diyarbakır, Sivas, Edirne, Malatya, Konya, Elazığlısına kadar Türkiye yumağı, Pazarlar sevgi ve pozitif enerji ile dolu. Kooperatif, esnafından ve halkından aldığı büyük gücü, ‘’belediyelerle beraber bölge ve halk için daha iyisini nasıl yaparız’’ noktasında kullanmış. Ekmek mücadelesinde tek yürek olmanın, birlik ve beraberlik içinde olmanın ne kadar önemli olduğunu ispatlamış oldu” dedi.

 

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER