Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

ŞİMDİ KEMENÇE ZAMANI…

Sancaktepe Trabzonlular Derneğinde 8 ile 60 yaş arası Kemençe ve Horon dersi eğitimi verilmeye başlandı. Halk Eğitim Merkezi ve Sancaktepe Trabzonlular Derneğinin iş birliği ile O ses Türkiye yarışmasında başarı sağlayan Aydın Sarmusak’ın eğitmenliğinde 8 ile 60 yaş aralığı Karadeniz Kemençe ve Horon dersi verilmeye başlandı. Sancaktepe Trabzonlular Derneğin de Sancaktepe Halk Eğitim merkezinin destekleri […]

ŞİMDİ KEMENÇE ZAMANI…
27 Aralık 2018 - 22:01 'de eklendi.

Sancaktepe Trabzonlular Derneğinde 8 ile 60 yaş arası Kemençe ve Horon dersi eğitimi verilmeye başlandı.

Halk Eğitim Merkezi ve Sancaktepe Trabzonlular Derneğinin iş birliği ile O ses Türkiye yarışmasında başarı sağlayan Aydın Sarmusak’ın eğitmenliğinde 8 ile 60 yaş aralığı Karadeniz Kemençe ve Horon dersi verilmeye başlandı.

Sancaktepe Trabzonlular Derneğin de Sancaktepe Halk Eğitim merkezinin destekleri ile Karadeniz kemençesi ve Horon Kursunda 8 ile 60 yaş arası kursiyerlere öğreten Trabzon Of doğumlu Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk oyunları bölümü mezunu olan ve Eyvallah adında bir Albüm çalışması yapan Aydın Sarmusak, “Ağırlıklı olarak Kemençe kursu veriyoruz. Kursta Karadeniz kültürüne dair bazı bilgileri kursiyerlere vermekteyiz. Sancaktepelilere kaçırılmayacak bir fırsat Karadeniz kültürüne ilgisi olanları bu ücretsiz kurs fırsatını kaçırmamasını ve kayıtlarını yaptırmalarını isterim” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER