Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

VATANDAŞ YANIYOR!

VATANDAŞ YANIYOR! TÜİK verilerine göre Türkiye’deki işsiz sayısı son 10 yılın en yüksek rakamı olan 4 milyon 668 bin kişiye çıktı. Ocak 2019 döneminde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 259 bin kişi artarak 4 milyon 668 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 oldu. Ayrıca Türkiye Odalar […]

VATANDAŞ YANIYOR!
02 Haziran 2019 - 0:12 'de eklendi.

VATANDAŞ YANIYOR!

TÜİK verilerine göre Türkiye’deki işsiz sayısı son 10 yılın en yüksek rakamı olan 4 milyon 668 bin kişiye çıktı. Ocak 2019 döneminde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 259 bin kişi artarak 4 milyon 668 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 oldu. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), açıklamasına göre 2018 yılında kapanan şirket sayısının 12 bin 564 olduğu ülkemizde Vatandaşların geçim sıkıntısın nedeniyle başta Depresyon, Psikolojik ve ekonomik nedenlerden intihar vakaları arttı.

Dünya da yüzde 3.94 oranı ile 79’uncu sırada yer alan Türkiye vatandaşların Ekonomik, Depresyon ve Psikolojik nedenleri ile artan intihar vakaları arttı. Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi önünde kendini yakan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bir kişi aracını ateşe verip ardından köprüden atlayarak intihar etti.

CADDE NEWS GAZETESİ HAZİRAN SAYISI MANŞETİ

Gaziantep’in AK Partili Şahinbey Belediyesindeki iş başvurusuna olumsuz yanıt verildiği için kendini yakan bir işsiz ile İstanbul15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Asya’dan Avrupa’ya geçiş yönünde aracını durduran bir kişi önce aracını ateşe verdi ardından köprünün korkuluklarını aşarak intihar etti.

“5 YILDIR İŞ ARIYORDU”

16 Mayıs Perşembe günü Şahinbey Belediyesindeki iş başvurusuna olumsuz yanıt verildiği için kendini yakan, vücudunda ağır yanıklar oluşan ve 4 gün yoğun bakım ünitesinde tutulan Eyüp Dal, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

5 yıldır işsiz olduğu ve İŞKUR’un yönlendirmesiyle Şahinbey Belediyesine bulunduğu İş başvurusuna olumsuz yanıt verildiği için Şahinbey Belediyesi önünde bedenini ateşe veren eski hükümlü Eyüp Dal, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

ARACINI ATEŞE VERİP İNTİHAR ETTİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Feci Olay! Bir Kişi, Aracını Ateşe Verip İntihar Etti

21 Mart Salı günü Saat 17:30 sıralarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Asya’dan Avrupa’ya geçiş yönünde aracını durduran bir kişi önce aracını ateşe verdi ardından köprünün korkuluklarını aşarak intihar etti.

21 Mart Salı günü saat 17.30 sıralarında 15 Temmuz Şehitler köprüsüne geldiği otomobili ateşe veren kişi köprüden aşağıya atladı. Otomobilini yakıp köprüden atlayan B. K.’nın cansız bedeni deniz polisi ve Deniz Arama ve Kurtarma Birliği ekipleri tarafından bulundu.

319 İNTİHAR ÖNLEDİ

Köprülerde intihar girişimlerinin çok sık yaşandığı ülkemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ında intihar eylemlerine müdahale ettiği ve Müzakereci Polisler sayesinde 2017-2018 yılları arasında İstanbul’daki köprülerde 319 intihara teşebbüs olayı önlendi.

İstanbul Emniyeti Müdürlüğü 2014 yılından bu yana 39 ilçede görevli olan ve köprülerde görev yapan polis memurlarına 2 ay süresince müzakere eğitimleri verdi. Müzakere eğitimlerine girecek personel öncelikle uygunluk için Minnesota kişilik testine girdi, burada başarılı olanlar da eğitime alındı. 2 ay boyunca süren eğitimlerde derslerde beden dili uzmanları ve psikologlar. İstanbul Emniyeti Müdürlüğünün verilerine göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 2017-2018 yılları arasında 222 intihara teşebbüs vakası müzakereciler tarafından başarılı bir şekilde önlendi. Bu vakalar

dan 26’sı kadın 196’sı ise erkek olduğu kaydedildi. 2017-2018 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde 84 intihar vakasının da müzakereci polis memurları tarafından önlendiği verilerle ortaya çıktı. Bu verilere göre intihar teşebbüslerinden 5’i kadın olmak üzere 79’u erkek olduğu belirtildi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde 2017-2018 yılları arasında 13 intihara teşebbüs vakası kaydedildi. Müzakereci polislerin ikna ettiği şahıslardan 3’ünün kadın 10’unun da erkek olduğu ortaya çıktı. 2017-2018 yılları arasında toplam 319 intihara teşebbüs olayı müzakereci polis memurlarınca önlendiği öğrenildi. 
Köprüde intihara teşebbüs eden şahıslar polisler tarafından muhafaza altına alındıktan sonra savcının talimatı doğrultusunda adli işlem yapılıyor. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER