Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ; AKYAZI’DA AÇILIYOR

İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ; AKYAZI’DA AÇILIYOR Dar’ul Erkam Derneğinin başkan yardımcısı ve Eğitim birim başkanı Mustafa Aygen, Cadde News Gazetemizin ve Cadde News TV nin sorularını cevapladı. Dar’ul Erkam Derneğinin yıllık 1.500 civarında öğrenciye burs verdiğini, Öğrencilere İstanbul’da yurt imkanları sunduklarını, Akyazı da yapılan “Bayanlar İslami İlimler Akademisi” nin öğrenci kayıtlarının başladığını, akademide öğrencilere Arapça İngilizce […]

İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ; AKYAZI’DA AÇILIYOR
18 Temmuz 2019 - 22:41 'de eklendi.

İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ; AKYAZI’DA AÇILIYOR

Dar’ul Erkam Derneğinin başkan yardımcısı ve Eğitim birim başkanı Mustafa Aygen, Cadde News Gazetemizin ve Cadde News TV nin sorularını cevapladı.

Dar’ul Erkam Derneğinin yıllık 1.500 civarında öğrenciye burs verdiğini, Öğrencilere İstanbul’da yurt imkanları sunduklarını, Akyazı da yapılan “Bayanlar İslami İlimler Akademisi” nin öğrenci kayıtlarının başladığını, akademide öğrencilere Arapça İngilizce ve İslami İlimler ve modern ilimle donatarak öğrencileri ülkesine ve milletinin hizmetine sunacaklarını kaydeden Mustafa Aygen, Halit Soytürk’ün sorularını cevapladı.

Doç. Dr. Nedim Urhan Hocanın önderliğinde yapımı devam eden İslami İlimler Akademisi inşaatı, Dar’ul Erkam Derneğinin çalışmaları hakkında ve Eylül ayında hizmete girecek olan Bayanlar İslami İlimler Akademisinde yapılacak çalışmalar hakkında gazetemize Dar’ul Erkam Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Aygen; bilgi verdi.

Soytürk; Hocam Dar’ul Erkam Derneğinin kısaca tanıyalım?

Dar’ul Erkam Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Aygen; “Erbakan hocamızın kurdurmuş olduğu Akile teşkilatının bugünkü resmi adı Dar’ul Erkam Derneği olarak hizmet vermekteyiz.  Dar’ul Erkam Derneğinin ana faaliyeti ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermektir. Dernek olarak yıllık ortalama1.500 öğrenciye burs vermekteyiz. İstanbul’da yurt imkanları sunmaktayız. Ayrıca yurttaki öğrencilerimize İslami eğitim konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.

NEDİM URHAN HOCAMIN EMEĞİ BÜYÜK

Soytürk; Hocam Akyazı’daki inşaatı devam eden İslami İlimler Akademisi şu anki durumu nedir?

Doç. Dr. Nedim Urhan Hocanın önderliğinde yapımı devam eden “İslami İlimler Akademisi” inşaatının hakkında bilgi veren Dar’ul Erkam Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Aygen, “Doç. Dr. Nedim Urhan Hocamızın yakinen takip ettiği ve Dar’ul Erkam Derneğimiz tarafından yaptırılan “Bayanlar İslami İlimler Akademisi” olarak hizmet verecek olan binanın İnşaatı bitmek üzere. İnşaatımız bitti ve çevre düzenlemesine geçilmiş olan binada sona yaklaşılıyor” dedi.

50 KIZ ÖĞRENCİ ALACAĞIZ

Soytürk; Hocam kayıtlar ve açılış ne zaman?

Eylül ayında hizmete açılmasını planlandığını dile getiren Mustafa Aygen, “Bayanlar İslami İlimler Akademisi” ne ilköğretim ve hafızlığını bitirmiş dokuzuncu sınıfa gitmeye hak kazanmış olan kız öğrencilerden mülakat ile 50 öğrenci alacağız. Öğrenci kayıtlarımız başlamış durumda. Yurdumuz yatılı olacak. Hem yurt ve eğitim hizmeti verilecek. Çocuklarımız yurtta İslami ilimler almış olacaklar. İmam Hatip Lisesini ve iki yıllık ilahiyatı dışardan verdireceğiz.  Okulumuzda ağırlıklı olarak Arapça İngilizce ve İslami ilimler ve modern ilimle donatarak öğrencilerimiz memleketimize hizmete hazır olacaktır. Türkiye’de ve yurtdışından saygın öğretmen ve hocaların ders vereceği akademinin hazırlıkla beraber altı yıl sürmesini planlıyoruz. Dar’ul Erkam Derneği olarak öğrencilerimizden bir ücret talebimiz olmayacak. Giderleri tamamen dernek gelirleriyle karşılanacağız” dedi.

ÜLKE GENELİNE YAYARAK DEVAM EDECEĞİZ…

Soytürk; Hocam okurlarımızdan beklentiniz?

Mustafa Aygen; “Cennet vatanımıza hizmet etmek için herkes elinden gelen gayreti göstermekle mükelleftir. Bizlerde bu anlamda karınca misali bir şeyler yapma hedefindeyiz. Allah nasip ederse bu kurs çalışmamızı ülke geneline yayarak devam etmeği planlıyoruz. Bu anlamda milletimizden dua ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

Röportaj; Halit Soytürk

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER