Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

DÖĞÜCÜ; İSTİFA SÖYLENTİLERİNE “GÜLÜP GEÇİYORUM”

DÖĞÜCÜ; İSTİFA SÖYLENTİLERİNE “GÜLÜP GEÇİYORUM” Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, 24 Temmuz Basın Bayramında Basın Mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi. Belediye hizmet binasında gerçekleşen programda Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün kamuoyunda dolaşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’den kaldığı iddaa edilen borçlardan dolayı istifa etti söylentilerini Başkan Av. Şeyma Döğücü’ye sordu. Halit Soytürk Başkan […]

DÖĞÜCÜ; İSTİFA SÖYLENTİLERİNE “GÜLÜP GEÇİYORUM”
24 Temmuz 2019 - 4:31 'de eklendi.

DÖĞÜCÜ; İSTİFA SÖYLENTİLERİNE “GÜLÜP GEÇİYORUM”

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, 24 Temmuz Basın Bayramında Basın Mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi.

Belediye hizmet binasında gerçekleşen programda Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün kamuoyunda dolaşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’den kaldığı iddaa edilen borçlardan dolayı istifa etti söylentilerini Başkan Av. Şeyma Döğücü’ye sordu.

Halit Soytürk Başkan Av. Şeyma Döğücü’ye cevaplaması için sorduğu soru “yaklaşık dört ay oldu göreve geldiğiniz. Göreve geldiğiniz günden beri periyodik olarak bugüne kadar hakkınızda genel merkeze istifasını sunduğunuz diye bir dedikodu yayılıyor. Bu konuda kamuoyuna açıklamanız ne olacak?” sorusuna Başkan “Gülüp Geçiyorum” cevabını verdi.

GÜLÜP GEÇİYORUM…

Sizin sorduğunuz gibi burada borçlar meselesi var, istifa ediyor, borçlara dayanamadı sorularına muhatap olduğunu dile getiren Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, “bir kadın olarak ben bunları çekemem dedi. Bana bunlarla ilgili o kadar çok şey kulağıma geldi ki ben sadece “gülüp geçtim” bunları cevaplamak bile bana zülüm geliyor” dedi.

Bu borçlar sadece Sancaktepede değil bütün belediyelerimizin borçları var.

Av. Şeyma Döğücü; şöyle devam etti. “Bu borçlar sadece Sancaktepede değil bütün belediyelerimizin borçları var. Neden sadece Sancaktepe Belediyesinin borçları konuşuluyor. Göreve başladığımız günden itibaren karşıma sürekli Sancaktepenin borçları geliyor. Lütfen gitsinler Ataşehir’in ve Kartal’ın borçlarına baksınlar. Bir sürü belediyenin borçları var. Yapılan hizmetler karşılığında tabi ki bir takım borçlanmalarla oluyor. İnşaat sektöründeki durgunluk gelirlerin azalması bu borçları biraz daha artırdı. Bu durum bizim belediyemize has bir durum değildir. Bu bütün belediyelerde var. Belediye başkan adayı olduğum günden itibaren nasıl bir sorumluluğun altına gireceğimizin bilinci altında çalıştık. 10 yıldır hizmet eden bir ekip var. Tüm ekibimizle birlikte bunları Çok rahatlıkla aşacağız. Birçok görüşmelerimizi ve planlamasını yaptık. En kısa zamanda çözeceğiz. Özellikle Müteahhitlere olan borçlarımız. Onları sıkıntıya düşürmüş olmaktan gelen sıkıntılarımız var. Başkalarını sıkıntıya düşürmüş olmaktan dolayı sıkıntımız var. Bunun dışında bunları aşmamak söz konusu değil. Hükümetimiz yanımızda bakanlarımız yanımızda sayın Cumhurbaşkanımız en büyük desteğimiz. Onun için biz görevden korkmayız. Bizden korksunlar deriz” dedi.

YARIM BIRAKMADIM

 Döğücü; “Kimse kusura bakmasın ben başladığım hiçbir işi bugüne kadar yarım bırakmadım ve yarım bırakacağım. Bırakacağım bir işe de girmem. Görevi alırken de yapamayacağımı düşünseydim sayın Cumhurbaşkanım ben bu görevi kabul edemem derdim ve etmezdim. Ben yapacağıma başaracağıma inandığım için bu görevi kabul ettim.

 İki yıl içerisinde borçlarımızı tamamlayıp işlerimize devam edeceğiz. Biz bakanlarımızla görüşmelerimizi yaptık. Mahsuplaşmalarımız olacak ve inşallah birkaç ay içerisinde rahatlamalarımız olacak. Bu süreçte bugüne kadar olduğu gibi rutin işlerimizi aksatmadık ve aksatmayacağız” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER