Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

BİLAL AY; GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ!

BİLAL AY; GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ! Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, gazetemize açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün sorularını cevaplayan Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, son dönemlerde sosyal medyada yaşananlara dikkat çekerek  “toplumun manevi ikliminin bozulduğunu gençlerin ” sosyal medya paylaşımları ile ilgili uyararak “Bu yanlıştan acilen dönülmeli” dedi. Temiz Toplum […]

BİLAL AY; GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ!
06 Ağustos 2019 - 3:10 'de eklendi.

BİLAL AY; GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ!

Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, gazetemize açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün sorularını cevaplayan Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, son dönemlerde sosyal medyada yaşananlara dikkat çekerek  “toplumun manevi ikliminin bozulduğunu gençlerin ” sosyal medya paylaşımları ile ilgili uyararak “Bu yanlıştan acilen dönülmeli” dedi.

Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay’dan “toplumun manevi iklimini bozan” sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili önemli açıklamalar geldi. Nüfusun yüzde 67’sinin sosyal medya kullanıcısı olduğunu ifade eden Bilal Ay, “Bu oran yaklaşık 55 milyon kişiye denk geliyor. Çocukları da düşündüğümüz zaman neredeyse herkes bu mecrada. Bu kadar geniş bir kitleyi etkileyen bu alanda, toplumumuzun manevi iklimini bozan, ahlaki ve manevi değerlerimize uymayan paylaşımlar yer alıyor. Bu kesinlikle kabul edilebilir bir durum değil. Düşünce özgürlüğü gibi kavramlarla açıklanabilir bir durum da değil” şeklinde konuştu.

“YENİDEN YİTİRDİĞİ DEĞERLERE SIMSIKI SARILABİLMESİ İÇİN”

Soytürk; Bilal bey, Niçin Temiz Toplum Derneği?

Toplum olarak değerlerimizden uzaklaşıldığını dile getiren Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay,  “dün bizler için önemi olan şeyler bugünlerde sıradanlaşmış bir durumda. Her geçen gün toplum olarak intifa kaybediyoruz. Ülkemizde uyuşturucu kullanım 8 yaşına kadar indi. Liselerde 10 gençten biri uyuşturucuya bulaşmış durumda.  İstanbul’da 500 bine yakın insan uyuşturucu denen illetle uğraşıyor. Aileleriyle birlikte 2 milyon yapıyor. İstanbul’un nüfusu 16 milyon olsa her 10 kişiden biri direk veya dolaylı bu belayla karşı karşıya. 10 yılda 1,5 milyon çift boşanmış. Kadına şiddet 7 yılda %1.400 artmış. Kadın cinayetleri %300 artmış bu tabloda olumsuzlukların hat safhada” olduğunu ifade eden Bilal Ay, şöyle devam etti.

Bilal Ay, “Yeni doğmuş bir bebek tertemiz, çocuklar büyüdükçe içlerinden hırsızlar, vatan hainleri, katiller çıkabiliyor. Bunların sorumlusu kim sorumlusu bizleriz. Anne, Baba, Öğretmen, Cami İmamı, Muhtar Siyasi Partiler, Hükümet, sorumlu durumda. Yani topyekûn bir araya gelmişiz tertemiz olan yavruyu kirletmişiz. Eğer biz bu gençleri kurtarmak istiyorsak temiz bireyler, aileler,  sokaklar temiz bir toplum nihayetinde temiz bir dünyayı inşa etmek istiyorsak nasıl el birliğiyle kirlettiysek isteyerek veya istemeden o toplumun temiz kalması için yeniden yitirdiği değerlere sımsıkı sarılabilmesi için bir mücadele ortaya koyabilmek için gerekiyor. Temiz Toplum Derneğini bu amaçla kurduk” dedi.

BOŞANMALAR NEDEN ARTTI…

Soytürk; Bilal bey, dernek kurulalı 2,5 yıl oldu bugüne kadar yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Temiz Toplum Derneğinin kuruluş amacının bir savunma hattı oluşturmak olduğunu dile getiren Bilal Ay; “Bugün İstanbul’da 500 bine yakın gencimiz uyuşturucuya bulaştı diyoruz. Bu rakamın iki milyonla telaffuz ediliyor. Problemlerle mücadele ederken geriden gelen neslinde aynı tuzaklara düşmemesi için bir gayret ortaya koymak gerekiyordu. Dernek olarak savunma hattı oluşturarak geriden gelen nesilleri bilgilendirelim, problemi tespit etmekle kalmayalım, çözüm önerileri ile ilgili çalışma yapalım. Meseleleri gerçek manada devlet kurumu ve STK’lara ulaştırabilme noktasında yola çıktık. Derneğimizin 2,5 yıllık geçmişine baktığımızda 1.000 üzerinde konferans binlerce madde bağımlısıyla bir araya gelerek problemin kaynağına ulaşmak için onları dinlemiş aileleriyle bir araya gelmiş eksik bırakılmış yerleri tespit etmiş bir dernek Temiz Toplum Derneği. Sadece uyuşturucuyla mücadelede değil ülkemizin en önemli müessesi olan ailelerin çatırdadığını dile getirmiştik.

Dernek olarak mutlu aile güçlü Türkiye proje kapsamında çalıştık. Aileler neden boşanıyor. Birbirini seven gençler nasıl olurda birkaç ay veya birkaç yıl içerisinde boşanma aşamasına geliyorlar. Bunlarla ilgili çalışma yapan ve eksiklikleri tespit edip buradaki problemlerin ortadan kaldırılması için atılması gereken adımlar için rapor haline getirdiğimiz projemiz var.

Yeni dönemde hedeflerimiz var. Binlerce vakayla karşılaştığımız için ciğeri yanan yüreği yanan anneleri dinlediğimiz için onların derdiyle dertlendiğimiz için inşallah arkadaşlarımız gerekli tüm prosedürleri tamamlayıp en yakın zamanda uyuşturucu batağına düşürülmüş gençlerin tam manasıyla rehabilite edilebilmeleri için adımları atmış olarak kamuoyunu deklare edeceğiz” dedi.

“EFENDİMİZ (SAV) İLE İLGİLİ HAKARETLER VAR” RÖPORTAJ

Soytürk; Bilal bey, geçlere ve ailelere tavsiyeleriniz nelerdir?

Sosyal medya veya bir yerde konuşurken devlet büyükleri için olumsuz bir şey söylendiğinde yetkililerin gök kubbeyi üzerimize yıkacaklarını dile getiren Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, “olumsuz bir şey söylesek dışarı çıkar çıkma bizi göz altına alırlar. Özellikle sosyal medya ve teknoloji bağımlılığı ile beraber sosyal medya hayatımızın her tarafında var. Sosyal medyada en çok çocuklarımız var. 15 yaşındaki gençlerimizin tüm sosyal mecraları mevcut ve gençlerimiz tüm sosyal aktivitelerini ve arkadaşlarını bu mecralardan edindiklerini biliyoruz. Ama en basitini söyleyeyim instagram da binlerce ateizm le ilgi deizm le ilgili siteler var bu sayfalarda bu bloklarda efendimiz (SAV) ile ilgili hakaretler var yani dinimizle ilgili eleştiriler var efendimizin resim edildiğini görüyoruz. Bu tip olumsuzlukları hep beraber şahitlik ediyoruz ve sadece seyrediyoruz. Temiz Toplum Derneği olarak özellikle altını çizerek  şunu söylüyoruz Devlet büyükleriyle ilgili gösterdiğiniz hassasiyeti çok daha fazlasını Efendimiz (S.A.V) ve inançlarımızla ilgili göstermemiz gerekirken bunları niye görmezden geliyorsunuz?  Toplum olarak bunlar bizi neden rahatsız etmiyor? Bundan 10 yıl önce batıda bu tarz şeyler olduğundan toplum olarak aya kalkardık.  Yeri göğü inletirdik. Bugün sessiz kalmaya başladık neden? Çünkü olumsuzluklar normalleşmeye başladı.

Ailelere tavsiyem çocuklarınıza sarılın, çocuklarınıza kıymet verin, çocuklarınızla beraber vakit geçirin en azından akşam yemeklerinde bir arada olun. çünkü gerek sosyal medyada gerek bulundukları sosyal ortamlarda onları etkilemeye çalışan olumsuzlukları sizinle paylaşabilsinler. Paylaşmasalar dahi onlardaki değişiklikleri evladınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Aynı sofraya oturdunuz, moralinin bozuk olduğunu fark ettiniz gözleri kanlanmış fark ettiniz yada farklı bir olumsuzluk var fikri olarak bir takım değişikliklere uğradığını gözlemliyorsunuz hemen müdahale edebilirsiniz.

Ancak vakit geçirmezseniz,  aynı sofraya oturmazsanız, annenin ayrı bir dizisi olur dizisiyle hemhal olursa çocuğunun oyunları vardır oyunlarıyla hemhal olursa babanın sosyal medya hesapları var bu hesaplardan kafayı kaldırmıyorsa herkesin yemek saati farklıysa herkesin vakit geçirdiği alan farklıysa bir araya gelemiyorsa aile maalesef  bugün biz problem olarak gördüğümüz istettiklerin ilerleyen yıllarda daha da büyüdüğü için çıkılmaz bir hal olduğunu hep beraber görürüz. Vakit yakınken bir adım atalım yarın iş işten geçtikten sonra dizlerimizi dövmenin, evlat demenin, kafamızı duvara vurmanın bir faydası olmayacak onun için çocuklarımızla hemhal olalım çocuklarımızdan kastım sadece kendi nüfuzuna kayıtlı çocuklar değil. Apartmanımızdaki, Sokaktaki, mahallemizdeki, ilçemizdeki, şehrimizdeki, ülkemizdeki bütün çocukları bu ülkenin geleceği olan çocuklar kendi evlatlarımız görelim.

O zaman ancak mesafe, başarılı, olarak fabrika ayarlarına dönmüş olur. Toplum olarak bizi ayakta tutan değerleri yeniden diriltmiş oluruz” dedi .

GELECEĞİMİZ, ÇOCUKLARIMIZ

Temiz Toplum Derneği kurulduğunda deklarasyon yayınladıklarını ile getiren Bilal Ay, “geleceğimiz, çocuklarımız, ülkemiz için elinizi taşın altına koyun dertlenmek yetmez adım atalım diye topluma seslenen bir derneğiz. Vicdanlı insanlarımız sayesinde temiz toplum ailesi 2.5 yılda hızla büyüdü.

“Türkiye Gönüllüleri Ve Anne Hareketi”

Bilal Ay, önümüzde 2 tane hedef var.  1. Anne hareketi diye bir çalışma başlattık. Ülkemizin 81 vilayetinde kurumsal olarak teşkilatlandırıyoruz. Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı olarak benim söylediğim sözleri ülkemizin 4 bir yanına dillendirecek.

2. Türkiye gönüllüleri adı altında bir çalışma başlattık. 1 milyon gönüllü ile yola çıktık. Temiz Toplum Derneğinin Türkiye’nin değil Dünyanın en büyük sivil toplum örgütü haline getirecek bir adım attık. Büyüyen ailemiz için toplantı ve seminerler yapabileceğimiz bir yer olarak Eyüp El Ensari Hazretlerinin dizlerinin dibine Eyüp Sultana Taşındık. İnşallah çalışmalarımız hayırlara vesile olur” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER