Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

BORA KILIÇ, İSTANBUL VE ÇEKMEKÖY’ÜN HİZMETİNDEYİM

BORA KILIÇ, İSTANBUL VE ÇEKMEKÖY’ÜN HİZMETİNDEYİM İYİ Parti İstanbul Büyükşehir ve Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi Bora Kılıç, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün sorularını cevapladı. Ekrem İmamoğlu ile birlikte 16 milyon İstanbulluya hizmet etmek için var güçleriyle çalışacaklarını, AKP Meclis üyelerinin İstanbul’un lehine destek vereceğine canı gönülden inandığını,  rozetlerini çıkarıp İstanbul ve Çekmeköy’ün hizmetinde olduklarını […]

BORA KILIÇ, İSTANBUL VE ÇEKMEKÖY’ÜN HİZMETİNDEYİM
06 Ağustos 2019 - 3:03 'de eklendi.

BORA KILIÇ, İSTANBUL VE ÇEKMEKÖY’ÜN HİZMETİNDEYİM

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir ve Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi Bora Kılıç, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün sorularını cevapladı.

Ekrem İmamoğlu ile birlikte 16 milyon İstanbulluya hizmet etmek için var güçleriyle çalışacaklarını, AKP Meclis üyelerinin İstanbul’un lehine destek vereceğine canı gönülden inandığını,  rozetlerini çıkarıp İstanbul ve Çekmeköy’ün hizmetinde olduklarını söyleyen  İYİ Parti İBB ve Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi Bora Kılıç,  yerel  yöneticileri basının çok yakın takip etmesini istedi.

1976 Giresun Şebinkarahisar doğumlu, birçok dernekte görev yapan, 2015 yılı genel seçimlerinde milletvekili adaylığı, 31 Mart seçimlerinde Çekmeköy Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilen, iş ve siyasi hayatında başarısı ile öne çıkan bir siyasetçi Bora Kılıç ile gazetemiz genel yayın yönetmeni Halit Soytürk, 31 Mart Seçimlerini, Çekmeköy ve İstanbul Büyükşehir Belediyesini konuştuk.

EKREM İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE 16 MİLYON İSTANBULLUYA HİZMET ETMEK İÇİN VAR GÖZÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Soytürk; Bora Bey, 31 Mart tan beri 4 Ay Geçti 31 Marttan bugüne kadar geçen süreci özetlesek ne söylemek isterdiniz?

31 Mart Yerel Seçimlerinde Türkiye’nin kader seçimi olduğunu dile getiren İYİ Parti İBB ve Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi Bora Kılıç, “Millet İttifakı, CHP ve İYİ Parti olarak 31 Mart seçimlerinde güzel bir çalışma yaptık. Genel Başkanlarımız Sayın Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanım Buğra Kavuncu ve Canan Kaftancıoğlu hanımefendiye teşekkür ediyorum. Seçim sürecini güzel yönettiler. Millet İttifakı, gücümüzün yettiği kadar İYİ Parti olarak çalışmalarda tam kadro sahadaydık. Çalışmalarımız sayesinde Çekmeköy’de Millet İttifakı 13 meclis üyesinin 2’si İyi Partili.

Biz seçimler bittikten sonra ben mecliste şunları dile getirdim. 250 bin Çekmeköy 16 milyon İstanbullu için hep beraber çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çekmeköy halkımız yararına olmayan maddelerde mecliste bunlara karşı ret oy vereceğiz. 4 aylık zamanda zaten bunun verilerini de alıyoruz.  İyi Partili arkadaşlarımız ile hiçbir zaman iyi olana karşı gelmeyeceğiz” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun 1.döneminde mecliste kısa zaman olmasına rağmen güzel işler yaptıklarını dile getiren Meclis Üyesi Bora Kılıç, “öğrenci Akbili 50 Tl’ye indirdik. Suda %40 indirim yaptık. Vatandaşımızın Büyükşehir Belediye Meclisini izlemesi için canlı yayın ile büyükşehirde neler oluyor neler bitiyor herkesin görmesini sağladık.

 İyi Partili 12 tane arkadaşımız var. İyi Parti grubumuzu ayırdık. Büyükşehirde inşallah Eylül ayı itibariyle de ayrı bir grup çalışmamız olacak.  Millet İttifakı ile CHP’li arkadaşlarımızla beraber Ekrem İmamoğlu ile birlikte 16 milyon İstanbulluya hizmet etmek için var gözümüzle çalışacağız” dedi.

CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUM

Soytürk; Bora Bey, büyükşehirde komisyonlar kuruluyor sizin komisyonlar da almış olduğunuz görev var mı?

31 Marttan sonra 9 olan komisyonların AKP meclis grubu tarafından verilen önergeyle 8’e indirildiğini dile getiren Bora Kılıç, “meclis çoğunluğu AKP de olduğu için 25 yıldır 9 olan komisyonların sayısını 8’e düşürdüler. Bizim için 8 olmuş 7 olmuş hiç önemli değil.

5 AKP, 3 Millet İttifakının meclis üyesi arkadaşlarımız var. 23 komisyondan arkadaşlarımızın var. Ben Halkla ilişkiler komisyonundayım. İstanbul halkına İstanbul milletine yararlı olan ne varsa komisyonlardan geçireceğiz. AKP’li arkadaşlarımızın da zaten ret vereceklerine inanmıyorum. Bu arkadaşlarımızın da İstanbul’un yararına olan şeylere destek vereceklerine canı gönülden inanıyorum” dedi.

İSTANBUL VE ÇEKMEKÖY’ÜN HİZMETİNDEYİM

Soytürk; Bora Bey, Çekmeköy özelinde İYİ Parti olarak ne şekilde çalışmalara destek veriyorsunuz?

Meclisin Eylül ayında açılacağını ve 1 Eylül de Çekmeköy Belediyenin meclisi olduğunu dile getiren İYİ Parti İBB ve Çekmeköy Belediyesi Meclis Üyesi Bora Kılıç, “9 Eylül’de  büyükşehir meclisimiz var. Çekmeköy’deki müdür, belediye başkan yardımcıları, belediye başkanıma buradan seslenmek istiyorum. Arkadaşlar rozetlerimizi çıkartalım gelin hep beraber hizmet edelim yani burada artık hizmet etme zamanı. Burada ayrıştırmanın hiçbir anlamı yok. Samimi bir şekilde söylüyorum İmamoğlu başkanımızın bize her zaman söylediği gibi kesinlikle ayrıştırma yapmayacağız. Vatandaş bizim kardeşimizdir. Vatandaşa eşit şekilde hizmet edeceğiz. İşi ehline vereceğiz. Siyasete ben 25 yılımı verdim. Hiçbir zaman ayrımcılıktan yana olmadım. Hep birleştirici oldum.  Vatandaşın yararına olan şeyler için koşturdum ve bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğim” dedi.

YEREL YÖNETİCİLERİ BASININ ÇOK YAKIN TAKİP EMMESİ GEREKİYOR.

Gazetemize ve Cadde News TV’de yayın yapan arkadaşlarımıza teşekkür eden Bora Kılıç, “Yerel  yönetimleri yerel gazeteler ve yerel televizyonların takip etmeleri lazım. Belediye meclisimizde neler döndüğü neler yapıldığını bunu takip edebilmeniz için yerel gazetecilerimize yerel tv lerimize çok ihtiyacımız var.

Büyükşehir Belediye meclisine gelip takip etmeniz, Çekmeköy , Sancaktepe ve diğer ilçeler olsun yakın takibe alıp vatandaşlarımızın kafasına takılan bazı soruları çok güzel bir şekilde yansıtıyorsunuz.

Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde biz iyi olan her şeye varız. Türkiye’nin yararına ne varsa elimizi taşın altına koymaya hazırız. Seçilmiş belediye başkanlarıma bütün meclis üyelerime muhtarlarıma önümüzde 4,5 yıl var.  Görevlerinde başarılar diliyorum. Ölümlü dünya makamlar mevkiler gelip geçicidir. Önemli olan şu güzel ülkeme hizmet etmek memleketimize hizmet etmek insanlara yardımcı olmakta onun için herkesi güzel bir dönemde güzel insanlarla güzel hizmetler yapacağımıza canı gönülden inanıyorum” dedi

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER