Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

ÖVÜN, SPORU; YEŞİL SAHALARA ÇEKELİM!..

ÖVÜN, SPORU; YEŞİL SAHALARA ÇEKELİM!.. Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, sosyal medya hesabından Pamukova 1968 Spor Kulübünün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar üzerine açıklamada bulundu. Pamukova 1968 Spor Kulübünün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Pamukova Belediyesi ve Pamukova Belediye Başkanı Pamukova 1968 Sporumuz için yok hükmündedir” son paylaşımı üzerine Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, […]

ÖVÜN, SPORU; YEŞİL SAHALARA ÇEKELİM!..
07 Ağustos 2019 - 13:45 'de eklendi.

ÖVÜN, SPORU; YEŞİL SAHALARA ÇEKELİM!..

Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, sosyal medya hesabından Pamukova 1968 Spor Kulübünün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar üzerine açıklamada bulundu.

Pamukova 1968 Spor Kulübünün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Pamukova Belediyesi ve Pamukova Belediye Başkanı Pamukova 1968 Sporumuz için yok hükmündedir” son paylaşımı üzerine Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, Sosyal Medya hesabından açıklamada bulundu.

4 ay önce göreve geldiğini dile getiren Başkan Övün, “Spora bakışımız siyaset üstü bir bakıştır. Bal Liginde mücadele eden Pamukova 1968 Spor Kulübü ile Pamukova ilçemiz adına övünç duyuyoruz. Belediyenin imkanları dahilin de Pamukova 1968 Spor Kulübümüze 32.500 TL ilçemizde bulunan diğer Amatör Spor Kulüplerimize 27.500 TL belediye bütçesinden yardım yaptıklarını kamuoyuna açıklayan Övün, 1Nisan 2019 tarihinden itibaren Pamukova’da yeni bir sayfa açmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Övün; “Spora bakışımız ise siyaset üstü bir bakıştır. Siyasetin konuları arasında sporu görüyor fakat sporun konuları arasında nasıl siyaset yer alıyor bunu da anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.
Övün; “Spor Kulüpleri siyasal bir dil kullanmamalı, siyasete müdahale etmemeli, yalnızca kendi işini yapmalı diyoruz. O yüzden sosyal medyada yapılan eleştiriyi haksız ve kasıtlı buluyor, Pamukova kamuoyunda Belediye ile Pamukova 1968 Spor Kulübünü karşı karşıya getirmeye yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. Buradan sorumluluk sahiplerine de bir çağrıda bulunuyoruz;
“Lütfen sporu kendi mecrasına yani “YEŞİL SAHALARA” çekelim” ifadelerini kullandı.

Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, yaptığı açıklamanın metni;

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;
31 Mart 2019 yerel seçimleri neticesinde milletimizin büyük bir teveccühü ve güveni ile iş başına geldik. Vatandaş bizlere ilçenin 20 yıldır bekletilen temel meselelerini çözmek ve ilçeyi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak adına yetki verdi. Bu yetkiyi asla keyfi kullanmak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çarçur etmek gibi bir niyetimiz yoktur ve asla olmayacaktır. Belli bir iş programı ve hizmet takvimi ile ilçemizin önceliklerine göre her alanda hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. 
Sevgili Pamukovalılar; 
İlçemizin tüm yapısal sorunlarının yanı sıra spora ve sporcuya da belediyenin hizmet elini ulaştırmayı kendimize bir görev sayıyoruz. Bu noktadan hareketle, göreve geldiğimiz 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana ( 4 aylık süreçte) 32.500 TL (Otuz İki Bin Beş Yüz TL) Pamukova 1968 Spor Kulübüne, 27.500 TL (Yirmi Yedi Bin Beş Yüz TL)’de diğer Amatör Spor Kulüplerine belediyemiz bütçesinden yardım yapılmıştır. Bu yapılan yardımlar belediyenin içinde bulunduğu mali imkânsızlıklara rağmen yapılan yardımlardır. Özellikle Pamukova 1968 Spor Kulübümüze ayrı bir bakış açısıyla bakıyor yakalamış oldukları büyük başarıdan da (Bal Ligi) ilçemiz adına övünç duyuyoruz. Kısıtlı imkânlarımıza rağmen de her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Maddi desteğin yanı sıra stat ve tesislerin bakım onarım çalışmalarında, il dışı müsabakaların ulaşım konularında hep yanlarında olmaya çalışıyoruz. Lakin birkaç gündür Pamukova 1968 Spor Kulübü tarafından sosyal medyaya yansıyan açıklamalar bizleri hayli üzmüştür. Çünkü bizler 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Pamukova’da yeni bir sayfa açmaya çalışıyor, eskinin alışılagelmiş ne kadar çarpıklığı var ise onları bertaraf etmeyle çalışıyoruz. Spora bakışımız ise siyaset üstü bir bakıştır. “Siyasetin konuları arasında sporu görüyor fakat sporun konuları arasında nasıl siyaset yer alıyor bunu da anlamakta güçlük çekiyoruz.” 
Spor Kulüpleri siyasal bir dil kullanmamalı diyoruz. 
Spor kulüpleri siyasete müdahale etmemeli diyoruz. 
Spor kulüpleri yalnızca kendi işini yapmalı diyoruz. 
O yüzden sosyal medyada yapılan eleştiriyi haksız ve kasıtlı buluyor, Pamukova kamuoyunda Belediye ile Pamukova 1968 Spor Kulübünü karşı karşıya getirmeye yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. Buradan sorumluluk sahiplerine de bir çağrıda bulunuyoruz;
“Lütfen sporu kendi mecrasına yani yeşil sahalara çekelim”.

İbrahim Güven ÖVÜN

Pamukova Belediye Başkanı

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER