Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

GÜLYAZ; İNSANLARI BU BORÇ YÜKÜNÜN ALTINA SOKMAYIN! Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Sancaktepe Kaymakamlığı binasının satışı ve 50 Milyon borçlanma yetkisi aldı. Sancaktepe Belediye meclis toplantısı bugün yapıldı. Belediye meclisinde yapılan toplantıda Sancaktepe Kaymakamlığının bulunduğu binanın satışı ve 50 milyonluk borçlanma yetkisini belediye başkanına verildi. Sancaktepe Belediyesinin İsmail Erdem döneminden kalan borçlar nedeniyle hizmet edemez […]

06 Eylül 2019 - 23:09 'de eklendi.

GÜLYAZ; İNSANLARI BU BORÇ YÜKÜNÜN ALTINA SOKMAYIN!

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Sancaktepe Kaymakamlığı binasının satışı ve 50 Milyon borçlanma yetkisi aldı.

Sancaktepe Belediye meclis toplantısı bugün yapıldı. Belediye meclisinde yapılan toplantıda Sancaktepe Kaymakamlığının bulunduğu binanın satışı ve 50 milyonluk borçlanma yetkisini belediye başkanına verildi.

Sancaktepe Belediyesinin İsmail Erdem döneminden kalan borçlar nedeniyle hizmet edemez durumda olduğunu dile getiren İYİ Parti Meclis gurup başkanı Halil Gülyaz; Kaymakamlık binasının devrine ve 50 milyonluk borçlanmaya tepki gösterdi.

Samandıra bölgesinde bulunan arazinin satışı daha hafızalarımızda tazeliğini koruduğunu dile getiren İYİ Parti Meclis gurup başkanı Halil Gülyaz; “bu günde karşımıza Sancaktepe İlçesinin en kıymetli binalarından olan, belediyemizin eski hizmet binasının satışı ve 50 milyon TL’lik borçlanmayla çıkıyorsunuz” dedi.

526 MİLYONLUK BORÇ

İYİ Parti Meclis gurup başkanı Halil Gülyaz; “Faaliyet raporu ve kesin hesap konularını görüştüğümüz günlerde sizlerin gözlerinin içine baka baka demiştik ki ! “Sancaktepe Belediyesi borçlarını ödeyemeyen kamu kaynaklarının müsrifçe kullanılmış borç faiz ve haciz batağına düşmüş güncel borcu 526 milyon TL gibi devasa bir rakama ulaşmış batık bir belediye” olduğunu ifade etmiştik. O gün bizlerin muhalefetine karşı cevap vermek için kürsüye çıkan hatip belediyenin çok güllük gülistanlık olduğunu hiç bir mali sıkıntılarının olmadığını buradan ifade ettiler.

Sayın Erdem ve ekibi madem sizlere günlük gülistanlık bir belediye miras bırakmıştı, siz 6 ay gibi kısa bir zamanda bu günlük ve gülistanlık belediye nasıl tarumar etmeyi başardınız. Selefinizce oluşturulan 2019 yılı bütçesinde her hangi bir borçlanma görünmüyordu. 

Eğer sizlere ifade ettiğimiz gibi borçluları kapıya dayanmış, haciz batağına düşmüş bir belediye teslim edildiyse bunu hangi gerekçeyle meclisin bilgisinden sakladınız. Haziran ayında meclis başkanlık makamına sunduğumuz 01.01.20109 tarihinden itibaren belediyenize ait ne kadar icra ödeme emri gönderilmiştir önergemizin geç cevaplanmayışınızın durumun gerçekten işin içinden çıkılmaz bir hal aldığını ortaya koyuyor.

56 MİLYON NEREYE HARCANDI

Geçmişe baktığımızda da Sancaktepe Belediyesi’nin borçlanma ve arazi satışı konusunda sicili bozuk bir belediye olduğunu unutmamak gerekli, sizden önce sizlere bu batık belediye mirasını bırakanlar anlaşılıyor ki bu batık mirasla birlikte birde kötü bir huy bırakmışlar, “İpotek edip borçlanma, çok sıkışırsan elde avuçta ne varsa satma” daha geçtiğimiz yıl içerisinde sayın Erdem bu meclisten ipotek karşılığı 56 milyon TL borçlanmak için yetki aldı, şimdi sizlere soruyorum bu 56 milyon TL hangi yatırımlara kullanıldı da bu gün alınan paranın üzerinden daha 1 yıl geçmeden tekrar 50 milyon TL’lik borçlanmak için karşımıza geliyorsunuz. 50 milyon TL’lik borçlanmanın bütçeye getireceği faiz yükünü hesaplıyor musunuz !

50 milyon TL borçlanma talebinizin 7 yıllık geri ödeme planıyla birlikte Sancaktepe halkının cebinden ne kadar parayı özel bankaların cebine akıtacaksınız? 50 milyon TL’nin 7 yıllık geri ödeme planın içerisinde toplam ana para ve toplam faiz tutarı nedir ?

Mevcut borçlarınızı ödeyemediğiniz yetmiyormuş gibi birde bütçeye 50 milyon TL’lik bir borçlanma ve faiz kamburumu getirmek istiyorsunuz ?

Belediyeyi o kadar acınacak duruma getirdiniz ki

Okullara boya alım ihalesi açıyorsunuz, seçim öncesi bez çanta yaptırmaya verdiğiniz okulların boyası için veren yok !

İçme Suyu alım ihalesi açıyorsunuz ihaleye giren yok !

Asfalt alım ihalesi açıyorsunuz ilgilenen yok !

Çay kahve alım ihalesi açıyorsunuz umursayan yok !

Vatandaştan Vergi topluyorsunuz nereye harcandığını bilen yok !

İller Bankası ödeneği alıyorsunuz nereye harcandığından haberi olan yok !

Şimdide 50 milyon TL borçlanmak istiyorsunuz !

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle geçmiş dönemin hesabını sormakla mükellefsiniz.

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle yanlış yapılan yatırımlarla kamu kaynaklarınıı çarçur edenlerin yakasına yapışmak sorumlusunuz.

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle ;

Samandırada bulunan oto pazarı arazisini 50 milyon TL karşılığında Selçuk Holdinge peşkeş çekip bu 50 milyon TL’nin hangi işlerde kullanıldığını tespit ederek başlayacaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle ;

Geçmişte kiraladığı lüks araçlara milyonlarca TL para akıtıp lüks ve şatafat içinde saltanat sürenlerden hesap soracaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız sayın meclis üyeleri önceliğiniz ; 9 milyon TL’lik özel kalem bütçesi ayıranlardan hesap soracaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız 2018 yılında belediyeyi 821 kere icra mahkemlerinin kapısına düşürenlerden 665 parsel ana taşınmaza haciz koyduranlardan hesap sorarak başlayacaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle, parayı dağa taşa pankart yaptırıp adını yazdıranlardan saltanatı hiç bitmeyecekmiş gibi pankart ve bilbordlara milyonlarca TL harcayanlardan hesap soracaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız 33 adet dev proje yapacağız vadiyle çıkıp 22 tanesini yapamayıp, toplanan vergileri ve bütçeyi nereye harcadığı belli olmayanlardan hesap soracaksınız.

Kaynak bulmak istiyorsanız öncelikle ; geçmiş dönemde Emniyet Müdürlüğü binasını, Safa tepesini , Camilerimizi, Park alanlarımızı satıp bir türlü borçlarını kapatamayanlardan, kaynakları kendi saltanatlarına harcayanlardan hesap soracaksınız.

Sahra hastanesi alanını Simpaş’a 60 milyon TL’ye peşkeş çekenlerden, sata sata Sancaktepe Belediyesinin bir türlü borcunu kapatamayanlardan hesap soracaksınız.

Basit bir hesapla sayın meclis üyeleri Simpaş arazisini %45 mal sahibi, %55 Mütahit olarak elden çıkarmış olsaydınız bu gün belediyemizin 405 dairesi olacaktı.

405 daire 550 bin TL’den satışını yapsaydınız 222 milyon 750 bin TL belediyenin kasasına girmiş olacaktı. Ancak sizler 60 milyon TL gibi komik bir rakama araziyi elden çıkardınız Belediyeyi zarara uğrattınız. !!!

Son 5 yılda 1 milyar 748 milyon lira bütçe kullandınız. Allah aşkına Sancaktepe’de bu paraları nerelere harcadığınızı bizlere göstere bilirmisiniz. !

2019 yılında bütçeniz 466 milyon 232 bin lira,

İlk 3 ay, ilk 6 ay ve bu güne kadar 31.08.2019 tarihine kadar bütçenizin gerçekleşme oranı nedir ?

Geçmiş yıllarda bulunan alacaklarınızı neden tahsil yoluna gitmiyorsunuz ? Bir çok af çıkmasına rağmen tahsil edilemeyen alacaklarınız nelerdir ?

Şefiniz Erdem ve yönetiminin kusurundan kaynaklı bu yıl ödenen, tahakkuk eden, yargıda bulunan, kesinleşen 3. kişilere ait alacak tutarı nedir ?

Sizlere millet ittifakı Meclis grubu olarak önerimiz gelin bu satış ve borçlanma taleplerinizi geri çekin, 5 yıllık aldığınız yetkiyi 5 yıllık kullanın, 5 yıllık iş başına gelip 7 yıllık borçlanmayın Sancaktepemizin taşınmazlarını elden çıkarmayın.

Sayın meclis üyeleri hatırlayın bu meclise İsmail Erdem tarafından tam seçim arifesinde 75 milyon liralık borçlanma getirilmiş ve bu meclis geçmişte bu talebi geri çevirmişti.

Şimdi ben sizlere diyorum ki ; Sancaktepe’nin çocukları var, Sancaktepe’nin kadınları var, Sancaktepe’nin yaşlıları var Sancaktepe’nin anadoludan gelmiş kıt kanat geçimini sağlayan onurlu ve mert insanları var. Bu insanları bu borç yükünün altına sokmayın. !

Gelin bizlerde geçmişte olduğu gibi borçlanma ve Sancaktepe Kaymakamlığı’nın satışını geri çevirelim. Şunu unutmayınız ki “İnsanlar yanlızca söylediklerinden değil sustukları karşısında da sorumludur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER