Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

MEHMET SEDEF’TEN ÖRNEK HAREKET

MEHMET SEDEF’TEN ÖRNEK HAREKET Beşiktaş’ın eski yıldızı ve Ümraniyespor’un başarılı oyuncusu Mehmet Sedef’ten örnek hareket! Beşiktaş’ın eski yıldızı ve Ümraniyespor’un başarılı oyuncusu Mehmet Sedef, örnek bir davranışa imza attı. Sedef, babası Servet Sedef hayratı olarak Çad’da Temiz Toplum Derneği aracılığıyla bir su kuyusu açtırdı. Babasına hitaben sosyal medya hesabından duygusal bir metin de paylaşan Mehmet […]

MEHMET SEDEF’TEN ÖRNEK HAREKET
11 Eylül 2019 - 21:53 'de eklendi.

MEHMET SEDEF’TEN ÖRNEK HAREKET

Beşiktaş’ın eski yıldızı ve Ümraniyespor’un başarılı oyuncusu Mehmet Sedef’ten örnek hareket!

Beşiktaş’ın eski yıldızı ve Ümraniyespor’un başarılı oyuncusu Mehmet Sedef, örnek bir davranışa imza attı. Sedef, babası Servet Sedef hayratı olarak Çad’da Temiz Toplum Derneği aracılığıyla bir su kuyusu açtırdı.

Babasına hitaben sosyal medya hesabından duygusal bir metin de paylaşan Mehmet Sedef şunları söyledi:

“Bugün benim için çok önemli ve özel bir gün. İnsanlık için yapılmış ve sonsuza kadar devam edecek bu projede emeği geçen, vesile olan herkesten Allah razı olsun. Sen bana çok şey öğrettin. Gurur ile çalışmayı, merhamet ile yaklaşmayı, vicdan ile davranmayı… Zor zamanlarda hep ayakta kalmayı öğrettin. Kimseden medet ummazdın. Hep kendi işini kendin yapardın.

ANNEM MUHALLEBİ, SEN ÇİĞKÖFTE YAPARDIN BİRLİKTE SATARDIK

Annem evde muhallebi yapardı sen çiğköfte yapardın, çıkıp satardık. Ne güzel günlerdi. Alınterimizle, namusumuzla tertemiz bir şekilde ekmeğimizi kazanırdık. Aslında bunlar olurken sen bana öğretiyordun hep. Zor olmadan başarı olmaz. O zamanlar pek anlayamadım. Ama şimdi gayet net bir şekilde anlıyorum. En çok söylediğin o cümleyi her zaman hatırlarken ağlıyorum elimde değil. Oynadığım ilk maçtan sonra gelip alnımdan öptün. ‘Oğlum seni artık oynarken gördüm ya gözlerim açık gitmez’… Yaşasaydın ayağının altını öperdim. Ama takdir-i ilahi. Annenizin, babanızın ve sevdiklerinizin değerini bilin. Dünyayı iyilik kurtaracak buna eminim. Hep kötüye odaklanmayın. Normalde yazı yazmayı beceremem. İçimden gelen birkaç şeyi paylaşmak istedim sevdiklerimle. Afrika’da Çad diye bir ülke var. Durumu çok iyi değil bu ülkenin. Yaptığımız istişareler sonucunda yıllardır kafamda olan su kuyusu projesini burada hayata geçirdik. Babam için yapılmış bu hayratta yüzlerce insan, onlarca çocuk temiz su içebilecek. İçimde tarif edemeyeceğim bir mutluluk var. Emeği geçen herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun. Mekanın cennet olsun babam. Nur içinde yat.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER