Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

SANCAKTEPE DEN YARDIM ÇAĞRISI

SANCAKTEPE DEN YARDIM ÇAĞRISI İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde yaşayan üç çocuk annesi Akgül Alabaş, doktor hatası nedeniyle SGK almış olduğu bakım maşının tekrar bağlanmasını istiyor. Çocukken geçirdiği kaza sonucu sol kolunun yarısı kesilen ve sonra şeker hastalığı nedeniyle tamamı kesik olan kolu ve sağ gözü hiç görmeyen sol gözü de %22  görme kapasitesi olan 57 yaşındaki […]

SANCAKTEPE DEN YARDIM ÇAĞRISI
15 Eylül 2019 - 21:20 'de eklendi.

SANCAKTEPE DEN YARDIM ÇAĞRISI

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde yaşayan üç çocuk annesi Akgül Alabaş, doktor hatası nedeniyle SGK almış olduğu bakım maşının tekrar bağlanmasını istiyor.

Çocukken geçirdiği kaza sonucu sol kolunun yarısı kesilen ve sonra şeker hastalığı nedeniyle tamamı kesik olan kolu ve sağ gözü hiç görmeyen sol gözü de %22  görme kapasitesi olan 57 yaşındaki Akgül Alabaş doktorun evet yazacağı yere hayır yazması sonucu SGK dan almış olduğu maşın kesildiğini dile getiriyor.

Eşini 15 yıl önce kaybettiğini dile getiren 57 yaşında üç çocuk annesi Akgül Alabaş, “Raporda göründüğü gibi şekerim, tansiyonum, kolesterolüm var. Sağ gözüm hiç görmüyor. Sol gözüm %22 görüyor. Sol kolumun çocukluğumda geçirdiğim kaza sonucu yarısını son yıllarda şeker hastalığım nedeniyle tamamı kesildi. Boğazımda zehirli guatr var. Boğazımdaki zehirli guatr nedeniyle anemi olduğum için Vücut kanı üretmiyor. Bunlara rağmen bakım maaşım kesildi” dedi.

Doktorun hatası sonucu rapora evet yazacağı yerine hayır yazdığını dile getiren Akgül Alabaş, “Yedi ay öce SGK dan almış olduğum bakım maaşım kesildi. Yedi ay öce maşımı kestiler en azından aldığım o maaşla kimseye ihtiyaç duymuyordum.  Doktorun rapora evet yazacağına hayır yazarak bir hata yaptığını yetkililer söylüyor” ifadelerini kullanan Akgül Alabaş, şöyle devam etti.

Akgül Alabaş, “Ülkemizi yönetenlere sesleniyorum bana SGK dan verilen sizlerin kahvaltı parası bile değil. Ben o maaş ile koca bir ay geçiniyorum. Bana yapılan bu hatayı lütfen düzeltmenizi istiyorum. Benim iki kızım var. İkisi de hasta. Almış olduğumuz bu maaşla kızlarıma da bakıyorum. Benim ilaçlarım sadece Eczacılar Odasında bulunuyor. Bana sadece İBB den 150 TL çek geliyor. Birde beni tanıyanlar yardın ediyor” ifadelerini kullandı.

Halit Soytürk

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER