Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

BU TABLOYU GÖRMEYELİ YILLAR OLDU

BU TABLOYU GÖRMEYELİ YILLAR OLDU Cuma günü Sakarya’nın Pamukova ilçesini ziyaret ettim. 31 Mart seçimleri yapılalı altı ay oldu. Pamukova da yapılan seçimlerde Saadet Partisinin Genç Belediye Başkan İbrahim Güven Övün, Pamukova’lıların teveccühü ile seçilmişti. Bizde Cuma günü Milli Gazeteden Ahmet Güney Abimle birlikte Pamukova’nın yeni başkanını vatandaşa sorduk. Başkan İbrahim Güven Övün ile bir […]

BU TABLOYU GÖRMEYELİ YILLAR OLDU
16 Eylül 2019 - 2:30 'de eklendi.

BU TABLOYU GÖRMEYELİ YILLAR OLDU

Cuma günü Sakarya’nın Pamukova ilçesini ziyaret ettim. 31 Mart seçimleri yapılalı altı ay oldu. Pamukova da yapılan seçimlerde Saadet Partisinin Genç Belediye Başkan İbrahim Güven Övün, Pamukova’lıların teveccühü ile seçilmişti.

Bizde Cuma günü Milli Gazeteden Ahmet Güney Abimle birlikte Pamukova’nın yeni başkanını vatandaşa sorduk. Başkan İbrahim Güven Övün ile bir Cuma günü geçirdik ve çalışmalarına katıldık. Başkanı sokaklarda dolaşırken gözlemleme imkânım oldu.

Başkanla ilk olarak Pamukova’nın dünü, bugün ve yarınları için yapacağı projeleri konuştuk. 36 Milyon borçla aldığı Belediyede ilk olarak israfı nasıl önlediğini, esnafa ve iller bankasına geçmiş döneme ait olan borçlardan ödemeleri anlatan başkan Pamukova için yapılacak çok işin olduğunu bilincinde olduğunu gözlemledik.

Başkanla birlikte Belediyeden ayrılarak yemek için ilçede esnafı selamlayarak bir esnaf lokantasına gittik. Gittiğimiz yer sade gösterişten uzak halkın içinde tabldot sırasına girerek yemeğimizi aldık ve mütevazi bir şekilde yemeğimizi yedik. Evet Lüks Restoran değil israftan uzak vatandaşının içinde vatandaşının sıkıntılarını dinleyen, her daim halkının içinde bir Belediye Başkanına sahip Pamukova…

Birlikte Cuma Namazını İlçenin Hacı Bayram Caminde kıldık. Namaz sonrası cenaze namazına iştirak ettik.

Gazeteci refleksi olarak makinemize sarılarak başkanı cenaze namazında fotoğraflayalım diye beklemeye başladım. Yalnız gariplik vardı başkan ön safta yoktu. Başkan namazdan çıktığı gibi kimseyi rahatsız etmeden olduğu yerde cenaze namazını idrak etti.

Biz siyasetçilerin Cuma ve cenaze namazlarında kalabalığı yayarak ön safa geçmelerine alışkın olduğumuz için belediye başkanını cemaatin içinde görmek benim garibime gitti. Nede olsa alışkın değiliz. Çünkü biz belediye başkanı Cuma veya vakit namazına gelirken yolları zabıtaya kestiren eskortlu aracından havalı bir şekilde inen başkanlara alıştık. Ne diyelim böyle başkanlar her ilçenin başına.

Namaz sonrası Belediye önünde Şehit Özel Harekat Memuru Yılmaz Gündüz için halka dağıtılan Aşure ikramına katıldık. Başkana Pamukova halkının sevgisi görülmeye değer. Meslek hayatım boyunca çok belediye balkanı gördüm. Haklın içinde olan pek nadir belediye başkanları gördüm. Etrafında yalaka takımını eksik etmeyen aman vatandaş bana soru sormasın diye etrafında getirdiği zatlarla meşgul olan belediye başkanları çok gördüm. Bu yüzden Pamukova’da gördüklerim benim hoşuma gitti. Bu tabloyu yıllar oldu görmeyeli.

Başkandan ayrıldıktan sonra Halka belediye başkanını sorduğumuzda genç başkan hakkında güzel kelimeler kullanılması bir belediye başkanı için en güzel şeydir. Bunu da başarmak kolay değildir.

Bir ilçede yıllarca başkanlık yapacaksınız ayrıldıktan sonra halkın her kesimi sizi yıllarca unutmayacak.

Bu unutulmama iki şekilde oluyor.

Birincisi yıllar sonra bir belediye başkanı vardı tüm kesimlere eşitti. Her kesimin onun arkasından Allah Razı olsun diye anılan belediye başkanları var.   

İkinci anılma başımıza gelmiş en kötü şey diyerek ve etrafına oluşturduğu duvarla birlikte çözmediği sorunalar ile ilçe halkının sıkıntıları sürmesine vesile olanı da halkın nasıl hatırladığını hepimiz biliyoruz.

Ben Cuma günü yaptığım Pamukova ziyaretimden izlenimlerimi aktardım. Bizleri çalışmalarına izleme fırsatı verdiği için Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övüne teşekkür ediyorum.

Güvende Pamukova İbrahim Güven Övün ile diyorum kalın sağlıcakla selam ve dua ile…

16 Eylül 2019 Pazartesi

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER