Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

SANCAKTEPE BELEDİYESİNDEN 50.000 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI

SANCAKTEPE BELEDİYESİNDEN 50.000 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI 31 Mart yerel Seçim öncesi Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve AK Parti Sancaktepe Teşkilatının  Sancaktepe’nin tüm cadde ve sokaklarına astırttığı  “Sancaktepe için Çanla Başla 50.000 kişiye iş istihdamı” yazılı pankart ile ilgili gençlerin bana verdiği ilham sonucu 25 Martı 26 Mart bağlayan gece yazdığın yazı ne hikmetse siteden […]

SANCAKTEPE BELEDİYESİNDEN 50.000 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI
20 Eylül 2019 - 23:46 'de eklendi.

SANCAKTEPE BELEDİYESİNDEN 50.000 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI

31 Mart yerel Seçim öncesi Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve AK Parti Sancaktepe Teşkilatının  Sancaktepe’nin tüm cadde ve sokaklarına astırttığı  “Sancaktepe için Çanla Başla 50.000 kişiye iş istihdamı” yazılı pankart ile ilgili gençlerin bana verdiği ilham sonucu 25 Martı 26 Mart bağlayan gece yazdığın yazı ne hikmetse siteden yerinde durmuyor.

“Sancaktepe için Çanla Başla 50.000 kişiye iş istihdamı”

26 Martta yazmış olduğum yazıyı tekrar yayınlıyorum….

AKLA UYGUN VAATLER yada ŞEYMA DÖĞÜCÜ

 31 Mart 2109 Yerel Seçimleri için son düzlük te bitmek üzere. Sadece 4 gün kaldı. Herkesin tıraşı önüne dökülecek. Bu seçimde bütün partiler genel merkezlerinden ve adaylar da bulundukları yerelden vaatten kaçınmadı. Ne de olsa atalarımız adamakla mal eksilmez demişler.  Lakin bu vaatlerin vatandaşın karnını doyurmadığı da kesin. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Peki lafla peynir gemisi yürürse ne olur. Vatandaş bir sonraki seçimi bekler, yine bir sonraki seçimi bekler ne de olsa umut fakirin ekmeği bir gün bir aday sözünü tutar.

Eskiden seçimler çok eğlenceli oluyordu. Her şey vaat ediliyordu. Tam vaat edilmedik ne kaldı ki derken ya eski vaatlerin yeni kelimelerle tekrarlanması ya da olmayacak duaya amin der usullü vaatler aldı başını gidiyor.

Mesela Sancaktepe’de bir önceki dönem belediye başkanı şehri bilgi kenti/bilim yaptığını bunun bir alt-yapı yatırımı olduğunu bunun için borçlandığını söylemişti.  (kast ettiği akıllı kent kapsamındaki bilgisayar projelerdi) şimdi billboardlarda bol bol Akıllı Kent Sancaktepe yazıyor. Hani masum ve iyi niyetli yönü ile geçen dönemden kalan projelere yeni bir boyut getirecek de (kaldırım yenilemesi gibi say gitsin)

Ama Söz verdim, yapacağız seçilirsem 50.000 kişiye istihdam sağlayacağım vaadini görünce hadi bu ne şimdi demekten ben kendimi alamadım. Gazeteci refleksi ile böyle düşündüm diye üzerinde de durmadım.  İki ağaç arasına asılmış önünde resim çekip Rabia işareti yapan gençleri görünce yanlarına gidip sordum. Neden resim (selefi) çektiriyorsunuz diye. Birisi dedi ki abi en ilginç, en absürt vaat yarışması yapıyoruz aramızda. E bunun nesi ilginç ve absürt deyince. Abi düşünsene bi dedi. Sancaktepe yaşayanların yarısı yaşlı. Yarısı çocuk. Yarısının da işi var. Kalan yarısını da belediyede hangi sandalyeye oturtsun! , iyi de hepsi belediyede çalışmayacak ki deyince diğeri alaycı bir tavlarla sırayla otururlar olum.  Gençlerden aldığımızız ilhamla konunun üzerinde biraz araştırma yapınca şu soruların cevabını aslında herkesin merak ettiğini gördüm.

Hemen hatırlatalım eğer Şeyma Döğücü seçimi kazanır ve vaadini yerine getirirse Sancaktepe’de yaşayan her 8 kişiden 1 kişiye iş bulmuş olacak. Allah nazardan saklasın. Tarihte karşılığı olmayan bir rakama, rekora imza atacak. Atacak ta50.000 kişiyi ;

Sancaktepe’de nerde istihdam edilecek?

Sancaktepe’de kaç tane istihdam yapacak iş yeri var?

Eleman alımı hangi partilerden olacak?

Son bir yılda kapanan esnaf, firmalardan çıkartılan eleman sayısı kaçtır?

Sancaktepe’de Son bir yılda açılan fabrika sayısı kaçtır?

İş vaadini yaparken evine ekmek getiremeyen Babaların sayısını biliyor musunuz?

Sancaktepe Belediyesinin 50.000 personelimi ihtiyacı var?

Bu istihdamı ne kadar zamanda yapacak (malum 4 yılı var)

Bu istihdamı sağlayacak iş yerleri ile antlaşmanınız var mı?

Önceki başkan kaç kişi istihdam etti.

Bu sadece Sancaktepe’ye özgü bir vaat mi AK Partili diğer adaylar kendi ilçelerinde böyle vaatlerde bulunuyor mu? Mesela Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırımın payına kaç bin kişi düşüyor?

İşin doğrusu vatandaşların soruları daha fazla idi. Biz buraya sadece bazılarını aldık. Benden en çok istedikleri husus gazeteye yaz. Ne olur.

Yazması bizden cevap hakkı öncelikle Şeyma Döğücü’den ve tüm adaylardan. Her zaman olduğu gibi buyurun meydan sizin.

Selam ve Dua İle

26 Mart 2019

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER