Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

AK PARTİ CHP’LİLEŞİYOR!

CHP AK PARTİLİLEŞİYOR, AK PARTİ CHP’LİLEŞİYOR! İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Biz10 TV Youtube kanalında Zeynep Uzun’un konuğu oldu. Ağıralioğlu; Millet İttifakı’ndan yeni parti tartışmalarına, Ekrem İmamoğlu’nun performansından kayyum atamaları ve FETÖ ile mücadeleye kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, “Klasik sağ için CHP; baskıcı, jakoben, tek […]

AK PARTİ CHP’LİLEŞİYOR!
23 Eylül 2019 - 0:51 'de eklendi.

CHP AK PARTİLİLEŞİYOR, AK PARTİ CHP’LİLEŞİYOR!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Biz10 TV Youtube kanalında Zeynep Uzun’un konuğu oldu.

Ağıralioğlu; Millet İttifakı’ndan yeni parti tartışmalarına, Ekrem İmamoğlu’nun performansından kayyum atamaları ve FETÖ ile mücadeleye kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, “Klasik sağ için CHP; baskıcı, jakoben, tek tipçi, kendi taraftarlarını devlette istihdam eden bir parti olarak anılırdı ve öyleydi. Ama şimdi bakın bu cümlelere AK Parti maruz kalmaya başladı. Yani siyasette şu yaşanıyor. CHP AK Partilileşiyor, AK Parti CHP’lileşiyor” dedi.

MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?

Millet İttifakı hakkında da açıklama yapan Ağıralioğlu, “CHP’nin HDP ye yönelik adımlarından rahatsız olduklarını belirtti. Ağıralioğlu: CHP, SHP’lileşme tehlikesiyle karşı karşıya! CHP’nin beğenmediğimiz iradesini doğru bulmadığımız işler olursa diyoruz ki katılmıyoruz! Biz HDP ile politik olarak herhangi bir görüşmeyi doğru bulmadığımız için bir ittifak içine almadık. Biz HDP ye bir takım şerhler olmadan atılacak adımların terörü yüreklendireceğine inanırım. Demokrasi güçlenecek diye terörün müsamaha görmesine imkan verecek bir zafiyete sebep olmayacak” dedi.

EĞER İMAMOĞLU DİYARBAKIRA GİTMİŞSE ŞUNU DA SÖYLEMELİYDİ…

İmamoğlu’nun Diyarbakır’da görevden alınan belediye başkanları ziyaret etmesine yönelik de konuşan Ağıralioğlu, “Oraya gitmişseniz onlara demek zorunda olduğunu bir takım cümleler vardı. Mesela onlara şunu diyeceksiniz: Terörle aranıza mesafe koyacaksınız. Devletinize, milletinize doğru adım atacaksınız. Terörle aranıza mesafe koymazsanız sizin yaptığınız bu işleri himaye edenlere zillet bulaşır. Bunu demesi lazımdı. Eğer bunları demezseniz hiç şerh etmezseniz, bu şerhsizlik onlara bir terör hamiliği gibi bir alan açıyor. Sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi davranılması gibi bir netice doğuruyor” dedi.  

AHMET DAVUTOĞLU İLE HİÇ GÖRÜŞMEDİM

Yeni parti tartışmalarına yönelik de konuşan Ağıralioğlu, “İtirazları biz makbul sayıyoruz. İtirazın aslında en makbulü görevdeyken olanıdır. Görevdeyken yapılan yanlışlara yapıldığı zaman yapılan itirazlar makbuldür. Ama ona rağmen biz itirazları makbul sayıyoruz. Dedi Davutoğlu ile Bolu’da görüştükleri iddiasını da yanıtlayan Ağıralioğlu: Ahmet Davutoğlu ile hiç görüşmedim. Bolu’ya gitmedim. Ahmet Davutoğlu’nu dünya gözüyle hiç görmedim. Grup Başkanvekilliğinden ayılıp parti sözcülüğüne geçtiğimde sadece bir hayırlı olsun telefonu açtı kendisi hepsi o kadar” dedi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER