Reklamı kapat

Reklamı kapat
Cadde News Gazetesi
Başlık

SANCAKTEPE ADAYI ŞEYMA DÖĞÜCÜ OLDU.

AK Parti İstanbul İl ve İlçe Adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Sinan Erdem Spor Salonunda İstanbul adaylarını tanıttığı toplantıda Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü’nü açıkladı. Türkiye’nin ilk Başörtülü kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, 31 Mart 2019 yapılacak yerel seçimlerde Sancaktepe Belediye Başkan […]

SANCAKTEPE ADAYI ŞEYMA DÖĞÜCÜ OLDU.
29 Aralık 2018 - 16:44 'de eklendi.

AK Parti İstanbul İl ve İlçe Adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Sinan Erdem Spor Salonunda İstanbul adaylarını tanıttığı toplantıda Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü’nü açıkladı.

Türkiye’nin ilk Başörtülü kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, 31 Mart 2019 yapılacak yerel seçimlerde Sancaktepe Belediye Başkan Adayı oldu.

Türkiye’nin ilk Başörtülü Belediye Başkan Yardımcılığı olan AK Parti İstanbul İl Başkan Şeyma Döğücü, 2013-2014 yıllarında Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı görevinde bulundu.

Şeyma Döğücü Kimdir

1965 Çorum doğumlu olan Şeyma Döğücü, Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi olarak siyasi hayata katıldı.

İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın kolları başkanı olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye meclis üyesi olarak seçildi.

2013-2014 yıllarında Türkiye’nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.2012 yılında yapılan Ak Parti il kongresinde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı. İstanbul İl Kadın Kolları başkanlığı ve İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmakta. Evli ve 3 çocuk annesi.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER